معرفی شرکت

شرکت تولیدی و صنعتی "پتروسنجش پارس" بعنوان یکی از زیرمجموعه های تولیدی گروه پترو فرآیند الوند در سال 1395 با هدف تولید، تست و کالیبراسیون انواع فلومترها، تجهیزات اندازه گیری جریان و سیستم های اتوماسیون و انتقال داده تاسیس گردید.

شرکت مادر، "پترو فرآیند الوند" که در سال 1383 توسط آقای مهندس محمد اسمعیل کراچیان از مدیران با سابقه و شناخته شده در حوزه وزارتخانه های نفت، نیرو و صنایع تاسیس شد، با بهره گیری از تجارب ارزشمند بدست آمده از اجرای پروژه های زیرساختی در صنعت نفت و گاز در راستای اهداف بلند مدت خود، با هدف ارائه خدمات گسترده تر در زمینه اندازه گیری و کنترل جریان سیالات در صنایع آب و فاضلاب، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی و صنایع عمومی، در سال 1388 اقدام به اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت Badger Meter Europa GmbH  یکی از معتبرترین تولید کنندگان تجهیزات فلومتری و کنترل در جهان از کشور آلمان نمود. از آن زمان، تا کنون دپارتمان اندازه گیری در شرکت پترو فرآیند الوند، اقدام به ارائه خدمات طراحی، تامین، نصب، راه اندازی و کالیبراسیون انواع فلومترها و تجهیزات اندازه گیری جریان برای مشتریان متعدد داخلی در بخشهای دولتی و خصوصی نموده است. شرکت ها و مجموعه هایی چون شرکت مدیریت منابع آب ایران، شرکت های آب و فاضلاب استانهای تهران، بوشهر، اصفهان، هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، خوزستان، مرکزی، قزوین، سازمان آب و برق خوزستان، شرکت مپنا، شرکت نفت سپاهان، شرکت فولاد بافق و...از مشتریان رضایتمند محصولات و خدمات این دپارتمان می باشند.

در سال 2016 میلادی، قراردادی فی مابین شرکت Badger Meter Europa GmbH و پترو فرآیند الوند با موضوع تولید، تست و کالیبراسیون انواع فلومترهای الکترومغناطیسی و اولتراسونیک  تحت ارزیابی و نظارت مستقیم شرکت Badger Meter در داخل کشور ایران منعقد گردید.

براساس این قرارداد و با بهره گیری از توانمندی های دانشی و فنی موجود در مجموعه پترو فرآیند الوند و برخورداری از پشتیبانی کامل شرکت Badger Meter، مجموعه تولیدی پتروسنجش پارس قادر خواهد بود انواع فلومتر ها و سیستم های اندازه گیری جریان را در داخل کشور طراحی، تولید، تست و کالیبره نماید.

اندازه گیری و کنترل جریان سیال (Flow measurement and control) یکی از اهداف حساس در اکثر صنایعی است که به نوعی با سیالات سروکار دارند. همچنین بسیاری از سیستم های مدرن آبرسانی و شبکه های آبیاری، امروزه از سیستم های نوین فلومتری از قبیل انواع فلومترهای اولتراسونیک یا فلومترهای الکترومغناطیسی سود می برند.


خدمات مهندسی و اجرا
-  مدیریت پروژه
-  بازدیدهای میدانی و ارزیابی جهت شناسایی وضعیت ایستگاهها
-  ارائه راه حل های بهینه مهندسی و طراحی
-  انتخاب ابزار دقیق مناسب جهت رفع نیاز مشتریان
-  نصب سیستم ها با بهره گیری از کارشناسان داخلی و خارجی
-  تنظیم و کالیبراسیون سیستم ها بر اساس استانداردهای بین المللی
-  نگهداری و کنترل پیوسته سیستم ها و رفع معایب